facebook
Slide background
Slide background

zabiegi

Dowiedz się więcej o zabiegach wykonywanych w naszym gabinecie.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Skóra młodych osób zawiera dostateczną ilość kwasu hialuronowego, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje, a w późniejszym czasie skóra człowieka starzejąc się, traci zdolność wiązania wody i w efekcie powstają zmarszczki. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Żele na bazie kwasu hialuronowego stosowane są jako wypełniacze zmarszczek, do niechirurgicznego powiększania piersi oraz ust. Kwas hialuronowy stopniowo wchłania się do organizmu, dlatego zabiegi z jego użyciem należy powtarzać 2-3 razy w ciągu roku. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry.

Toksyna botulinowa - botox

Toksyna botulinowa – popularnie zwana jadem kiełbasianym – jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Wstrzyknięcie botoxu powoduje rozluźnienie mięśni i czasowe ich rozprostowanie.
botox poznań Toksyna botulinowa jest popularnym środkiem przeciwzmarszczkowym, efektywnie niwelującym zmarszczki mimiczne oraz środkiem hamującym nadmierną potliwość. Efekt iniekcji utrzymuje się około 6 miesięcy. Przeciwwskazania do stosowania preparatu to: ciąża, okres karmienia, dzieci poniżej 12 roku życia, a także osoby nadwrażliwe na składniki preparatu, borykające się ze schorzeniami zapalnymi skóry. Botox jest bezpiecznie i skutecznie stosowany w wielu dziedzinach medycyny.

bruksizm

Bruksizm - to patologiczne tarcie zębami, które może mieć bardzo poważne skutki, m.in.: rozchwianie zębów, pękanie szkliwa, starcie koron zębowych, zmiany zapalne oraz stany zwyrodnieniowe, nawracające bóle głowy.

U osób z bardzo silnymi objawami, możliwe jest ograniczenie bruksizmu i jego negatywnych skutków za pomocą toksyny botulinowej. Wstrzyknięcie botoxu sprawia, iż obniżeniu następuje napięcie oraz aktywność mięśni policzkowych, dzięki czemu ogranicza się zgrzytanie zębami. Ta alternatywna metoda cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem, ponieważ nie jest uciążliwa dla pacjenta, a rezultaty są widoczne już po kilku dniach. Efekt utrzymuje się przez około 6 miesięcy.

leczenie nadpotliwości

Nadmierna potliwość to krępujący i wstydliwy problem dla wielu kobiet i mężczyzn. Cierpi na nią ok.3 % populacji, a najbardziej narażonymi miejscami na wzmożoną aktywność gruczołów potowych są: dłonie, pachy, stopy. Tego typu dolegliwość może doprowadzić, również do zaburzeń i natręctw ruchowych i nerwicy lękowo-depresyjnej.

Jedną z metod leczenia nadpotliwości jest ostrzykiwanie toksyną botulinową miejsc narażonych na wzmożoną potliwość. Działanie botoxu polega na zablokowaniu nerwów zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego. Pełen efekt zabiegu jest widoczny już po 7 dniach i utrzymuje się przez co najmniej 6 miesięcy. Każdy następny zabieg przedłuża działanie toksyny botulinowej. Rezultaty kuracji są uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Nici liftingujące

Zastosowanie nici liftingujacych PDO jest zalecane szczególnie osobom w wieku od 30 do 65 lat, które chcą odmłodzić swoją skórę, a boją się inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Nici liftingujace są metodą służącą nie tylko do walki z oznakami starzenia u osób w wieku średnim lub starszym, ale również u młodszych pacjentek, które chcą poprawić wygląd kości policzkowych lub zmienić kształt łuków brwiowych. Lekarz dostosowuje do indywidualnych potrzeb metodę i układ nici pod skórą, dzięki czemu można uzyskać wymarzony kształt twarzy lub poprawić wygląd innych partii ciała: ujędrnić piersi, wygładzić skórę szyi i dekoltu, zlikwidować zwiotczenia i rozstępy na pośladkach, brzuchu czy udach. Na twarzy zabieg z użyciem nici liftingujących można przeprowadzić w okolicy brwi, policzków, żuchwy oraz szyi. Można w ten sposób uzyskać długotrwałe, utrzymujące się kilka lat efekty w postaci całościowego liftingu twarzy bądź liftingu strefowego okolic czoła (korygowanie opadających brwi), policzków, szyi. Pierwsze efekty w postaci napiętej skóry widać natychmiast po zabiegu. Nici są wchłaniane i ulegają biodegradacji po kilku lub kilkunastu miesiącach.

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg, który polega na wykonaniu przez lekarza serii nakłuć igłą i wstrzyknięciu w miejsca chorobowo zmienione, odpowiednich substancji aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, kompleksy multiwitaminowe. Preparaty te stymulują metabolizm komórek oraz zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom preparatu poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych. Seria zabiegów poprawia napięcie skóry jej stan oraz jędrność, drobne zmarszczki zanikają całkowicie, natomiast głębsze ulegają spłyceniu.
mezoterapia poznań Mezoterapia polecana jest szczególnie jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa, w przypadku zwiotczenia skóry, a także dla osób borykających się z problemem cellulitu, rozstępami, łysieniem. Zabiegi mezoterapii można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów. Zabieg mezoterapii przynosi najlepsze efekty po serii powtórzeń co 2 tygodnie.

Mezoterapia mikroigłowa - Derma Pen

Pulsujące igły powodują mikrourazy i ułatwiają dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej. Skutkiem jest stymulacja fibroblastów oraz indukcja produkcji kolagenu, elastyny, proteoglikanów, glikozaminoglikanów a także pobudzenie procesów neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń włosowatych). Mezoterapię mikroigłową można stosować na każdą okolicę skóry.

Wskazania do mezoterapii mikroigłowej to:
- Drobne zmarszczki
- Rozstępy
- Blizny
- Zwiotczała skóra
- Odmładzanie dłoni
- Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu
- Niwelowanie przebarwień

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza to zabieg likwidujący tkankę tłuszczową za pomocą nieinwazyjnej metody polegającej na wstrzykiwaniu substancji powodującej rozpuszczanie komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia powstaje lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Tłuszcze uwolnione z obrzękniętych komórek przechodzą do krwi, z którą dalej przechodzą do wątroby, która rozkłada je i następuje proces ich wydalania z organizmu.

Lipoliza polecana jest jako nieinwazyjny sposób modelowania sylwetki, szczególnie dla osób posiadających nadmiar tłuszczu: na udach, biodrach, pośladkach, karku, plecach, kolanach. Zabieg ten doskonale modeluje okolice twarzy m.in. podwójny podbródek. Lipoliza iniekcyjna jest w pełni bezpiecznym zabiegiem wykonywanym przez lekarza i nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Efekt serii zabiegów pozwala na utratę kilku centymetrów w obwodzie w miejscu podania preparatu.

Korekta zmarszczek

Korekta zmarszczek metodą nie chirurgiczną jest możliwa dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie a jego głównym zadaniem jest wiązanie wody w organizmie. Jednak wraz z wiekiem kwasu hialuronowego ubywa co przyczynia się do odwodnienia skóry i w efekcie powstawania zmarszczek. Medycyna estetyczna umożliwia uzupełnienie tych braków po przez ostrzyknięcie wybranych miejsc na twarzy. Kwas hialuronowy jest naturalnym wypełniaczem, który umożliwia: redukowanie zmarszczek na całej twarzy jak i wokół ust, wypełniać zapadnięcia na twarzy, opadające policzki, zapadnięte skronie. Korekta zmarszczek na górnej części twarzy - czole, okolicach brwi i oczu, wymaga stosowania toksyny botulinowej. Przy korekcie zmarszczek u dołu twarzy używamy wypełniaczy.
korekta zmarszczek poznań Toksyna botulinowa działa poprzez zablokowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Blokuje ona tzw. synapsy (połączenia) nerwowo-mięśniowe. Jego efektem jest rozluźnienie mięśni. Dzięki temu korygowane zmarszczki na jakiś czas rozprostowują się.

Osocze Bogatopłytkowe (system GPS)

Osocze bogatopłytkowe (ang. Platelet-rich plasma, w skrócie PRP) - preparat krwiopochodny, który otrzymuje się z krwi obwodowej pobranej od pacjenta i który zawiera zwiększoną ilość płytek krwi (nawet 9 razy więcej niż zwykła krew). Krew pobierana jest od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. System GPS (Grawitacyjny System Separacji Koncentratu Leukocytarno – Płytkowego – Gravitational Platelet Separation System) jest stosowany do tworzenia koncentratu płytek i czynników wzrostu. Dzięki temu może on stymulować procesy regeneracyjne skóry.

Osocze bogatopłytkowe jest stosowane w zabiegach medycyny estetycznej (techniką mezoterapii iniekcyjnej). Dzięki tej nowoczesnej metodzie, można jeszcze skuteczniej i na dłużej odmłodzić skórę, wygładzić zmarszczki i bruzdy czy pobudzić włosy do wzrostu. Już jeden zabieg wystarczy by uzyskać spektakularne efekty odmłodzenia skóry i cieszyć się jej zdrowszym wyglądem bez konieczności poddawania się operacji plastycznej.

Wolumetria estetyczna okolic intymnych - Desirial

Zabieg rewitalizacji okolic intymnych za pomocą kwasu hialuronowego dedykowany jest w szczególności kobietom pragnącym poprawić estetykę okolic intymnych i borykającym się z problemami: suchości pochwy i sromu, a także przy utracie objętości tkanki okolic intymnych.

Głównymi rezultatami zabiegu są: nawodnienie skóry i śluzówki, stymulacja fibroblastów i produkcja nowego kolagenu, poprzez przywrócenie objętości warg sromowych większych, zwiększa się ochrona narządów głębiej położonych i ograniczenie zakażeń.

Rewitalizacja okolic intymnych poprawa funkcjonalności kobiety takich jak: uprawianie sportów, noszenie obcisłych ubrań, współżycie, estetyka strefy intymnej, a co za tym idzie poprawa jakości życia.

Najwyższą jakość zabiegów gwarantuje specjalizacja oraz oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie położnictwa i ginekologii.

realizacja: biscand.pl